Ana Sayfa / Araç Muayene İstasyonu / Bingöl Araç Muayene İstasyonları

Bingöl Araç Muayene İstasyonları

Bingöl Araç Muayene İstasyonları

Bingöl, Türkiye’ nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan bir ilimizdir.2010 TUIK verilerine göre ilimizde merkez ilçeyle beraber  8 ilçe 5 belde ve 305 köy vardır .   İl  Nüfus ’u tüm köyler ve kasabalar dahil olarak 262.263 ‘ tür .

Bingöl de yaşayan araç sahipleri araçlarını  TÜVTÜRK Araç Muayene istasyonunda yaptırabilirler Bingöl de  bulunu 1 tane TÜVTÜRK Muayene istasyonunda yaptırabilirler .

Araç sahipler araçlarını muayene getirmeden önce yapmaları geren aşağıda  vermiş olduğumuz TÜVTÜRK randevu alma ve adres bilgileri linki ne tıklayarak ulaşabilirler .

Araçlarınız için randevu aldıktan sonra aracınızın trafik cezası OGS kaçak geçiş cezası olup olmadığını kontrol ettirmeniz önemlidir. Borcu olan araçların muayene işlemleri yapılmamaktadır. Bunun yanı sıra geçerli bir egzoz emisyon ölçümü olması gerekiyor. Ölçüm yapılmamışsa araç “Ağır Kusurlu olarak değerlendirilir .

Araç Muayenesi sırasında ruhsat ,trafik  sigortası , geçerli egzoz emisyon ölçümü ve vekalet durumu kontrol belgenizin yanınızda olması gerekmektedir.

Belgelerin yanı sıra aracınızda bulunması zorunlu ekipmanların da tam olduğuna emin olmanız gerekmektedir  .Tüm araçlarda bulunması zorunlu ekipmanlar : İlk yardım çantası üçgen reflektörü yangın söndürme cihazı stepne olarak belirtilmektedir.

Bingöl Araç Muayene İstasyonları
Bingöl Araç Muayene İstasyonları

Araç muayenesi trafiğe çıkan motorlu ve motorsuz araçların teknik yeterliliklerini muayene edilerek trafik yolcu güvenliğine uygun olup olmadığını tespit edilmesidir .Araçların muayenesi 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 34. Maddesi gereğince zorunludur .

Araçların muayenesinin düzenli olarak yapılması ve eksiksiz olması , sadesi sizin ve ailenizin değil  ,diğer kişi ve canlılarında hayatı ve güvenliği için önemlidir. Sağlıklı olarak muayene edilen araç, aynı zamanda bütçeniz içinde artı kazanç sağlar.

“Periyodik Araç Muayenesi bir vatandaşlık görevidir”

Bingöl TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu iletişim bilgileri:

TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu – Bingöl

Adres:

Kale Önü Mah. Kemer Sok. No:2

Bingöl Merkez, Bingöl Merkez / Bingöl

Çalışma Saatleri:

Pazartesi-Cumartesi: 08:00-17:00

Pazar: Kapalı

Son müşteri kabul saati kapanıştan 30 dakika öncedir

Yol tarifi : Elazığ muş yolu üzerinden gidebileceğiniz Bingöl Araç muayene istasyonu için oto sanayi sitesi yakınında olduğunu belirtmek isteriz.

  Hizmetler

  • Hem randevulu hem randevusuz
  • Egzoz gazı emisyon ölçümü

https://reservation.tuvturk.com.tr/Web.UI/Appointment.aspx

Hakkında admin

Ayrıca bakınız

Trabzon Araç Muayene İstasyonu

Trabzon Araç Muayene İstasyonu

Trabzon Araç Muayene İstasyonu Araç sahipleri araçlarını muayene ettirmek için Trabzon da bulunana 1 adet ...