Ana Sayfa / Araç Muayene İstasyonu / Bitlis Araç Muayene İstasyonları

Bitlis Araç Muayene İstasyonları

Bitlis Araç Muayene İstasyonları

Bitlis TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu şehirde  yaşayan araç sahipleri  1 adet TÜVTÜRK Araç Muayene istasyonunda araçlarının muayene ettirebilirler. Aşağıda vermiş olduğumuz adres bilgisi ve link e tıklayarak randevu alabilirsiniz

Bitlis ilinin merkezi olan şehirdir .Merkez ilçeye bağlı 3 bucak vardır. Doğu Anadolu Bölgesin ‘ de yer alan Bitlis ‘i güneyden Siirt . batıdan  Muş , kuzeyden Ağrı illeri ve doğudan da Van Gölü çevreler .

Bitlis  kaleleri ve İslam eserleriyle  Önemli bir ildir Bitlis ….

Araç muayenesi, trafik güvenliği açısından önemli olduğu gibi aynı zamanda yasal bir zorunluluktur. Trafik muayenesiz seyreden araçlar ,jandarma ve polis tarafından yapılan trafik kontrollerinde  trafik cezası uygulamakta ve aynı zamanda bu araçlar bağlanarak muayeneleri yapılana kadar trafikten men edilmektedir. Aracınızın muayenesinin zamanında yapılmaması durumunda ,geciken her ay için  % 5 tutarında gecikme cezası tahsil edilmekte bu tutarın tamamı hazineye aktarılmaktadır.

TÜVTÜRK ,araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluştur.

Neden Periyodik Araç Muayenesi yaptırmalıyız ?

Aracınızın muayenesinin düzenli olarak yapılması ve eksiksiz olması , sadece sizin ve ailenizin değil, diğer kişi ve canlıların da hayatın ve güvenliği için önemlidir .Sağlıklı olarak muayene edilen araçlar aynı zamanda  bütçeniz için artı kazanç sağlar.

Bitlis Araç Muayene İstasyonları
Bitlis Araç Muayene İstasyonları

ARAÇ MUAYENE FİYAT LİSTESİ

Otobüs ,Kamyon ,Çekici ve Tanker  : 245,44 TL

Otomobil ,Minibüs ,Kamyonet ,Özel Amaçlı Taşıt ,Arazi Taşıtı Römork ve Yarı Römork  : 181,72 TL

Traktör ( Römorklu, Römorksuz ) Motosiklet ve Motorlu Bisiklet : 93,22 TL

Muayene tekrarı yapılmış olan veya bir aylık süre zarfında tekrarına gelmeyen araçlardan muayene ücretleri tam olarak alınır.

Ödemeler nakit olarak kabul edilmektedir.

Muayene raporu sonucuna göre “ Ağır kusurlu veya Emniyetsiz “ olduğu belirlenen araçların muayeneleri onaylanamaz. Buna göre araç muayenesine giderken yapılması gerekenler ,Araçlarınız için randevu aldıktan sonra aracınızın trafik cezası OGS kaçak geçiş cezası olup olmadığını kontrol ettirmeniz önemlidir. Borcu olan araçların muayene işlemleri yapılmamaktadır. Bunun yanı sıra geçerli bir  EGZOZ GAZI EMİSYON ölçümü olması gerekiyor .Ölçüm yapılmamışsa “Ağır kusurlu olarak değerlendirilmektedir. Araç Muayenesi sırasında ruhsat trafik sigortası , geçerli egzoz emisyon ölçümü , vekalet durumu kontrol belgeniz yanınızda olması gerekmektedir.

Belgelerin yanı sıra aracınızda bulundurulması zorunlu ekipmanların da tam olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Tüm araçlarda bulundurulması zorunlu ekipmanların tam olduğuna emin olmanız gerekmektedir .Ekipmanlar  ilk yardım çantası üçgen, reflektörü, yangın söndürme cihazı ve stepne olarak belirtilmektedir .

BİTLİS TÜVTÜRK ARAÇ MUAYENE İSTASYONU

TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu – Bitlis

Adres:

Beşminare Mah. Ahmet Eren Bulv. 1. Sok. No:169

Bitlis Merkez, Bitlis Merkez / Bitlis

Çalışma Saatleri:

Pazartesi-Cumartesi: 08:30-17:30

Pazar: Kapalı

Son müşteri kabul saati kapanıştan 30 dakika öncedir

Hizmetler

Hem randevulu hem randevusuz

Egzoz gazı emisyon ölçümü

YOL TARİFİ (Rahim Gümüş Beton Santral yanı  : Bitlis ,Diyarbakır Yolu üstü ,Nurullah Eren Anadolu  Öğretmen Lisesi karşısı : Ufuk Erkek Öğrenci Yurdu Karşısı )

https://reservation.tuvturk.com.tr/Web.UI/Appointment.aspx

Hakkında admin

Ayrıca bakınız

Trabzon Araç Muayene İstasyonu

Trabzon Araç Muayene İstasyonu

Trabzon Araç Muayene İstasyonu Araç sahipleri araçlarını muayene ettirmek için Trabzon da bulunana 1 adet ...