Ana Sayfa / Vergi Cezaları / MTV Sorgulama

MTV Sorgulama

MTV Sorgulama

MTV yani Motorlu Taşıtlar Vergisi borcu olan vatandaşlar Maliye Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi sayfasını kullanarak MTV Sorgulama Yapabilir veya Kredi Kartı ile MTV vergilerini ve trafik cezalarını ödeyebilir.
Gelir İdaresi Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren İnternet Vergi Dairesi sayesinde pek çok Vergi Dairesi işlerinizi internet üzerinden kolayca gerçekleştirebilir yada sorgulama yapabilirsiniz. Bu Hizmetlerden bir tanesi de MTV ödemesidir. Biz haberimizde Motorlu Taşıtlar Vergisi yani MTV ödemeleri ile ilgili önemli bilgileri ele aldık.

Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme Nasıl Yapılır?

Motorlu Taşıtlar Vergisini ödemeniz için öncelikle sorgulama yapmanız gerekmektedir. Sorgulama sonrasında ekranda görünecek olan tutar kadar anlaşmalı bankaların kredi kartınızdan 02:00 – 22:00 saatleri arasında ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MENU_MTV

mtv sorgulama
mtv sorgulama

MTV Motorlu Taşıtlar Vergisi borç sorgulama ekranını açtığınızda karşınıza gelecek olan formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu sisteme bilgi girişi yaparken dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar vardır.

Bunlardan bir tanesi plakanızı doğru ve karakterlerin aralarında boşluk olmadan girmenizdir. Örneğin; 06 JJJ06 gibi…

İkincisi Özel Plakalar; Şirket ismi, kişi ismi gibi yazılı olan plakalardır. Bu plakalara bir örnek verecek olursak 06 ŞAHİNLER A.Ş 009 gibi…

Gerçek Kişiler T.C. Kimlik Numarasını (Yabancılar varsa Yabancı Kimlik Numarasını) sol tarafa, Tüzel Kişiler ve Yabancı Kimlik Numarası olmayan yabancılar da Vergi Kimlik Numarasını sağ tarafa yazmalıdır.

Kredi Kart İle Bilgi Sorgma

https://spos.gib.gov.tr/Spos/Sorgu

Mtv Sorgulama

MTV Sorgulama

Hakkında admin